خدمات طراحی وب سایت در شیراز

به نام خدا

قبلاً در مطلبی جداگانه درباره روش‌های کلی طراحی وب سایت صحبت کرده بودیم و همچنین در مطلبی دیگر مزایا و معایب هر یک را نیز بررسی کرده بودیم.

نرم افزار تحت وب یعنی چه؟

خدمات طراحی وب به کلیه فرایندهای طراحی نرم افزارهای تحت وب گفته می‌شود به عبارتی به نرم‌افزارهایی که احتیاجی به نصب ندارند و فقط با کمک مرورگر اجرا می‌شوند.
در واقع به کمک نرم افزارهای تحت وب می‌توان طیف وسیعی از خدمات نرم‌افزاری را پیاده سازی کرد. در این مطلب نرم افزارهای تحت وب را به دو بخش تقسیم می‌کنیم یک: وب سایت‌ها، دو: نرم افزارهای کاربردی.

• وب سایت: تمام وب سایت‌ها از وب سایت‌های شخصی گرفته تا فروشگاه‌های آنلاین و دیگر مواردِ مرتبط با کسب و کارهای آنلاین.
• نرم افزارهای کاربردی مانند برنامه های مدیریت مشتری (CRM) یا نرم افزارهای انبارداری، حسابداری و اتوماسیون که قبلاً بر بستر دسکتاپ اجرا می‌شده‌اند و اکنون تحت وب اجرا می‌شوند.

به برنامه‌هایی که تحت ویندوز هستند، دارای فایل نصب هستند و روی کامپیوترها نصب می‌شوند اصطلاحاً نرم افزارهای دسکتاپ گفته می‌شود

طراحی وب سایت در شیراز

مزیت نرم افزارهای تحت وب نسبت به تحت دسکتاپ چیست؟

نرم افزارهای تحت وب به نسبت به نرم افزارهای تحت دسکتاپ مزایای بیشتری دارند از جمله:

برای استفاده از برنامه نیاز به نصب هیچ گونه برنامه‌ای نیست.

هنگامی که بخشی از برنامه تغییر می‌کند نیازی نیست همه استفاده کننده‌ها نرم افزار را دوباره جایگزین کنند بلکه فایل‌های اصلی نرم افزار فقط در یک کامپیوتر نگهداری می‌شود و برای بروز رسانی هم فقط همان فایل‌ها تغییر می‌کند. در واقع کاربران نیازی نیست هیچ کاری انجام بدهند اما در نرم افزارهای تحت دسکتاپ می‌بایست کاربران یکی یکی فایل را دریافت کنند و مجدداً نصب کنند که مشکلات زیادی را ایجاد می‌کرد.

در نرم افزارهای تحت وب امنیت بالاتر و جامعیت بیشتر است.

محدودیت تعداد کاربران وجود ندارد.

هزینه تولید بسیار کمتر است.

از هر جا با هر وسیله‌ای که یک مرورگر روی آن نصب باشد می‌توان با این نرم افزارها کار کرد.

عدم وجود محدودیت جغرافیایی: ممکن است شما در شیراز باشید و بخشی از شرکتتان در یک شهر دیگر باشد در این صورت کارمندان شما به راحتی از راه دور به برنامه وصل خواهند شد.

به همین دلایل امروزه اکثر سازمان‌ها سعی می‌کنند نرم افزارهای قدیمی و تحت دسکتاپ خود را به نرم افزارهای تحت وب تبدیل یا منتقل کنند.

در نرم افزارهای کاربردی تحت وب که معمولاً برای یک سازمان مشخص یا کاربران مشخص طراحی می‌گردد، کاربران و نحوه استفاده آن‌ها از قبل مشخص است و همچنین قبل از استفاده می‌توان در یک جلسه نرم افزار را به کاربران آموزش داد به همین دلیل فرایند طراحی رابط کاربری برنامه بسیار ساده‌تر خواهد شد اما به طبع برنامه نویسی پیچیده‌تری خواهد داشت.

برای مثال یک واحد تولیدی در شیراز حدود 20 کارمند دارد که همه این کارمندان می‌بایست با یک نرم افزار اتوماسیون تحت وب کار کنند. حال اگر یک شرکت طراحی وب سایت در شیراز این نرم افزار را برای آن‌ها طراحی کند قبل از شروع به کار کارمندان با آن برنامه، شرکت طراحی کننده می‌تواند یک جلسه آموزشی تشکیل دهد و روش کار با برنامه را آموزش دهد. در این صورت هنگام برنامه نویسی و طراحی می‌توان از برخی مسائل چشم پوشی کرد مثلاً این که مطمئن می‌شویم همه کارمندان از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنند یا از فلان سیستم عامل استفاده می‌کنند.

اما وب سایت‌هایی که در بستر اینترنت برای عموم بازدید کنندگان طراحی می‌شوند مانند نرم افزارهای کاربردیِ سازمان‌ها نیستند یعنی ما نمی‌دانیم چه کسانی با چه سنی و با چه سطح سوادی قصد استفاده از وب سایت را دارند و همچنین نمی‌توانیم پس از پایان طراحی به کاربران آموزش دهیم چگونه از سایت استفاده کنند. چنین چیزی امکان پذیر نیست. خواهید گفت یک فایل آموزشی تهیه می‌کنیم و در سایت قرار می‌دهیم اما کاربران به خودشان زحمت خواندن آموزش برای کار کردن با یک وب سایت را نمی‌دهند بلکه سریع سایت را ترک می‌کنند پس طراحی می‌بایست به گونه‌ای متفاوت باشد.

طراحی سایت در شیراز

تفاوت‌های طراحی وب سایت با نرم افزارهای کاربردی تحت وب:

طراحی رابط کاربری وب سایت: طراحی باید به گونه‌ای باشد که هر کاربری با هر سنی و هر سطح سوادی که دارد بتواند به خوبی از وب سایت استفاده کند.
پیچیدگی‌های نرم افزاری: در یک وب سایت معمولی یا یک فروشگاه اینترنتی باید فرض کنیم کاربران هیچ دانشی در زمینه نرم افزار ندارند پس قسمت‌های ثبت نام و خرید از سایت می‌بایست به ساده‌ترین حالت ممکن پیاده سازی شود بدون هیچ گونه پیچیدگی.
سرعت : در نرم افزارهای کاربردی معمولاً یک کارمند قصد دارد کاری را به کمک نرم افزار انجام دهد اگر سرعت پایین باشد او همچنان منتظرمی ماند و یا دوباره سعی می‌کند کارش را انجام دهد ولی در وب سایت‌ها اگر سرعت پایین بود کاربران به راحتی سایت را می‌بندند.
خطا: در نرم افزارهای کاربردی اگر خطایی به وجود آمد کاربران آن سازمان خطا را گزارش می‌کنند تا طراح نرم افزار نسبت به رفع آن اقدام کند ولی در وب سایت اگر خطایی به وجود آمد موجب ترک کاربران خواهد شد و حتی گزارش وجود خطا را هم به مدیر سایت ارسال نمی‌کنند.
قطعی مکرر: اگر در نرم افزارهای کاربردی تحت وب، نرم افزار از دسترس خارج شود آنگاه کاربران سعی می‌کنند با تماس با پشتیبانی مشکل را پیگیری کنند اما در وب سایت‌ها اگر وب سایت به‌طور مکرر قطع شود موجب کاهش رتبه و اعتبار سایت خواهد گردید.
و بسیاری موارد دیگر

خدمات طراحی وب سایت در شیراز

تا اینجا با تفاوت وب سایت، نرم افزارهای کاربردی، نرم افزارهای تحت وب آشنا شدید. همیشه برای برخی از مشتریان ما ابهاماتی در این زمینه وجود داشت به همین دلیل این پست را منتشر کردیم تا بهتر با تفاوت این نوع نرم افزارها آشنا بشوید.
شیرازسان یکی از ارائه دهندگان خدمات طراحی وب سایت در شیراز است؛ که تاکنون نرم افزارهای کاربردی و همچنین وب سایت‌های حرفه‌ای بسیار زیادی را طراحی کرده است بنابراین به مشتریان اطمینان می‌دهیم که هنگام تصمیم برای انتخاب بستر نرم افزاری بهترین گزینه با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه داریم را پیش روی آن ها قرار می‌دهیم.
برخی از مشتریان عنوان می‌کنند که برای طراحی یک نرم افزار کاربردی به دلیل این که می‌بایست حتماً آن نرم افزار روی اینترنت قرار بگیرد تمایل ندارند که برنامه آن‌ها تحت وب پیاده سازی بشود اما در پاسخ باید بگوییم که هیچ الزامی نیست یک برنامه تحت وب حتماً روی اینترنت قرار بگیرد بلکه روی شبکه‌های محلی یک شرکت یا حتی روی یک کامپیوتر هم قابل اجرا است.
برخی از محصولات و خدماتی که توسط شیرازسان شرکت طراحی وب سایت در شیراز قابل ارائه است:

• وب سایت‌های مرتبط با کسب و کارهای آنلاین
• پیاده سازی فروشگاه‌های اینترنتی
• سامانه‌های تبلیغاتی مشاورین املاک
• نرم افزارهای کاربردی تحت وب
• برنامه تحت وب مدیریت ارتباط با مشتری (با امکانات ساده)
• طراحی وب سایت‌های شخصی و سفارشی به صورت کاملاً حرفه‌ای
• تبدیل نرم افزارهای تحت ویندوز به تحت وب
• انجام کلیه فرایندهای حذف کاغذ (papeless)

نتیجه گیری:
هیچ شکی نیست که در آینده‌ای نه چندان دور اکثر نرم افزار های کاربردی تحت دسکتاپ تبدیل به تحت وب خواهند شد. با نگاهی به نسخه‌های آنلاین Office و ویرایشگرهای تصاویر به این نکته پی خواهید برد.
پیروز و سربلند باشید.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید