چگونه محصولات را در ویدئوهای تبلیغاتی معرفی کنیم؟

امروزه قرار دادن ویدئو در وب‌سایت‌ها یکی از راه‌های تأثیرگذار در بازاریابی اینترنتی می باشد. برخی از مخاطبین دیدن ویدئو را به خواندن متون ترجیح می‌دهند. ویدئوی تبلیغاتی تا 5 برابر نسبت به یک متن تبلیغاتی روی مخاطبین تأثیر می‌گذارد، به همین علت تمامی کسب‌وکارهای سنتی و اینترنتی از ویدئوهای تبلیغاتی برای تبلیغ محصولات و خدماتشان استفاده می‌کنند. در ادامه به چگونگی معرفی محصولات در ویدئوهای تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد.

چگونه محصولات خود را در ویدئوهای تبلیغاتی معرفی کنیم؟

یکی از ابزارهای حرفه‌ای در بازاریابی اینترنتی، بازاریابی ویدئویی است که می‌توانیم تعداد مخاطبین برای خرید یک محصول را 10 برابر افزایش دهیم. با ویدئوهای تبلیغاتی می‌توانیم ویژگی‌های یک محصول را راحت‌تر به مخاطبان القاء دهیم. در ادامه نکات مهمی را که برای معرفی محصول در ویدئوهای تبلیغاتی باید در نظر گرفته شود را ارائه داده‌ایم.

طراحی داستان و استفاده از آن در ویدئو:

داستانی را طراحی کنید که مرتبط با موضوع ویدئوی محصولتان باشد به این معنی که موضوع داستان را به استفاده از محصول ربط دهید. مردم علاقه به شنیدن داستان‌های شما دارند (چه واقعی چه تخیلی) به‌عنوان مثال در ویدئو خود می‌توانید از به دست آوردن موفقیتتان و یا ناکامی‌هایی که داشتید البته ناگفته نماند که در ارتباط با محصولی باشد که تبلیغ می‌کنید، صحبت کنید.

داستان‌هایی که در ویدئو تبلیغاتی خود استفاده می‌کنید نباید زیاد طولانی باشد بلکه باید در کوتاه‌ترین زمان پیام خود را به مخاطبین انتقال دهید، اصولاً ویدئوهای کوتاه بینندگان بیشتری دارد و البته باید به یک نکته نیز توجه کنید که بیان تنها ویژگی محصول کافی نیست بلکه باید مزیت‌های آن محصول و خدمات هم در ویدئو بیان شود.

بیان صحیح داستان:

برای اینکه بتوانید داستانی را طراحی کنید بهتر است خود را جای مخاطب قرار دهید و ببینید انتظار شما از این ویدئو به‌عنوان مخاطب چه می‌باشد؟ دوست دارید ویژگی محصول را بدانید یا نحوه استفاده از آن را؟ هر فرد برای خرید محصول اگر نحوه کارکرد محصول را بداند راحت‌تر می تواند محصول را خریداری کند.

ترغیب کردن مخاطبین به دیدن کامل ویدئو:

سعی کنید در همان ابتدای ویدئو مخاطب را ترغیب به دیدن کامل ویدئو بکنید به عنوان مثال می توانید برای ترغیب مخاطبین در ابتدای ویدئو یک پیشنهاد ویژه را که در آخر ویدئو متوجه آن می شوند را بیان کنید (می توانید بگویید در هنگام اتمام ویدئو یک سورپرایز عالی در نظر گرفته‌شده است پیشنهاد می کنم این سورپرایز را از دست ندهید.) این پیشنهاد هر چیزی می‌تواند باشد بیان محصول جدید و یا تخفیفی ویژه برای مخاطبان.

داشتن فن بیانی قوی:

 مهم‌ترین چیزی که باید در ساخت ویدئو تبلیغاتی آن را در نظر بگیرید داشتن فن بیانی قوی است. شما باید بتوانید مخاطبین را از طریق صحبت جذب کنید و همچنین باید بدانید در کدام قسمت‌ها از چه لحنی استفاده کنید تا بتوانید ارتباط صمیمانه‌ای با مخاطبانتان برقرار کنید. با استفاده از لحن بیان و تیکه کلام‌های مخصوص خود می‌توانید مخاطبین را مجذوب خود کنید.

 با رعایت کردن این نکات می توانید بهترین ویدئو تبلیغاتی را برای معرفی محصولات خود به مخاطبین ارائه دهید.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید