چگونه کاربران را برای عضویت در خبرنامه ها ترغیب کنیم

یکی از مهم‌ترین اصل در کسب‌وکارهای اینترنتی داشتن ایمیل کاربران و ارسال خبرنامه برای آن‌ها است. برخی از مدیران وب‌سایت‌ها به این معتقد هستند ایمیل‌های اسپم شده، کسب و کارهای اینترنتی را نابود خواهد کرد در صورتی که با ارسال خبرنامه و ترغیب کاربران می توانند بهترین فروش و یا بیشترین بازدیدکننده را در وب سایت خود داشته باشند.

عضویت در خبرنامه:

برای داشتن یک تجارت الکترونیکی در وب سایت خود، فرم‌های ثبت نام عضویت در خبرنامه را ایجاد کنید که البته باید به این نکته توجه داشته باشید این عضویت‌ها باید کاملاً رایگان بوده و برای دسترسی راحت تمامی کاربران لینک عضویت در قسمت‌های هدر و فوتر صفحات قرار دهید.

درخواست ارسال ایمیل از کاربران (مشتریان):

هنگامی که کاربران به صورت آنلاین خریدهای خود را انجام می دهند شما می توانید برای تکمیل فرآیند خرید گزینه ای را برای کسب اجازه ارسال ایمیل قرار دهید و به کاربران خاطر نشان کنید که این ایمیل‌ها SPAM شده نمی باشد.

ارائه پیشنهاد ویژه:

با دادن پیشنهادی ویژه توجه کاربران را جلب کنید و حتی می توانید در برخی مواقع به کاربران کد تخفیف یا ارسال یکی از محصولات را پیشنهاد کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کاربر همیشه به خرید یک محصول جدید با تخفیف و یا قرار دادن آن‌ها در گروه‌های اختصاصی علاقه دارد.

اشتراک گذاری:

به کاربران خود اجازه بدهید که بتوانند ایمیل ارسالی شما را برای دوستانشان به اشتراک بگذارند.

انتشار محتوایی ارزشمند:

ایمیلی را فقط در حیطه خرید ارسال نکنید. در ایمیل‌ها مطالب و مقاله های ارزشمندی یادداشت کنید که کاربر علاقه ی بیشتری برای دریافت ایمیل ارسالی از طرف شما باشد.

ایمیل مارکتینگ یکی از کسب و کارهای مهم در دنیای امروز می باشد و شما می توانید با ارسال ایمیلی که دارای محتوای ارزشمند باشد و همچنین ارائه روش های مختلف در سایت خود به موفقیتی عالی در زمینه تجارت اینترنتی بپردازید.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید