چرا خریداران سبدهای خرید آنلاین را نیمه‌کاره رها می کنند؟

رها کردن سبد خرید در فروشگاه های اینترنتی زیاد به چشم می‌خورد. برای اینکه بتوانیم  کاری کنیم تا کاربران  سبدهای خرید خود را نیمه‌کاره رها نکنند  باید دارای استراتژی بخصوصی باشیم.

به‌عنوان مثال سایت اپل به کاربرانی که سبدهای خرید را نیمه‌کاره رها کرده‌اند تماس می گیرد و به آن‌ها پیشنهاد ویژه‌ای نظیر کد تخفیف می دهد تا بدین صورت کاربران خریدهای خود را انجام دهند.در ادامه راهکارهایی برای افزایش نرخ تبدیل ارائه داده‌ایم.

1- فیلدهای فرم سفارشی:

هنگام خرید در سایت‌ها کاربر باید فرم‌هایی را که در آن سؤالاتی ذکر شده است را پر کند تا بتواند خرید خود را به اتمام برساند و این قسمت بیشترین درصد لغو و خرید نیمه کاره را در بین کاربران دارد. سعی کنید اطلاعاتی ضروری را از کاربر بخواهید و همچنین فرمی ساده و کوتاه و با ترتیب صحیح فیلدها را قرار داده و طراحی کنید.

2- داشتن عضویت ضروری:

یکی از عواملی که کاربران خریدهای خود را نیمه کاره رها می کنند وجود ثبت نام اجباری است، بهتر است گزینه ثبت نام اجباری را برای آن دسته از کاربران که قصد خرید دارند غیر فعال کنید اما اگر می‌خواهید کاربران در هنگام خرید از عضویت سایت شما بهره‌مند بشوند بهتر است تنها از 2 فیلد نام کاربری و رمز عبور استفاده کنید تا بتوانند به راحتی عضو شوند.

3- هزینه‌های اضافی:

در برخی از سایت ها هزینه های اضافی پس از خرید به کاربر اعمال می شود و این هزینه های اضافی شامل هزینه پست، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه پشتیبانی و خیلی هزینه‌های دیگر می باشد و این هزینه‌های اضافی خود یکی از راه‌هایی می باشد که کاربر سبد خود را نیمه‌کاره رها می کند. بهترین راه‌حل این است که این هزینه‌های اضافی را بر بین محصولات خود اضافه کنید و همچنین هزینه‌های حمل و نقل را رایگان اعلام کنید.

4-بروز خطا:

کاربران هنگام اتمام خرید، در برخی از سایت ها با خطا (EROR) مواجه می شوند و همین امر باعث می شود کاربران نتوانند خریدهای خود را به پایان رسانند که در نهایت باعث می شود برخی از کاربران از خرید در سایت شما منصرف شوند پس بهترین کار این است که همیشه سایت خود را چک کنید تا بتوانید در هنگام بروز خطا به آن مشکل رسیدگی کنید.

5- روش خرید:

باوجوداین که امروزه اکثر خریدها به صورت آنلاین پرداخت می شود، کاربران برای خریدهای اینترنتی نیاز به رمز دوم کارت دارند و این احتمال وجود دارد که کاربر رمز دوم کارت خود را نداشته باشد شما می توانید دریافت وجه پس از خرید (یا پس از دریافت کالا) را نیز به سایت خود اضافه کنید تا کاربر بتواند پس از دریافت محصول وجه را پرداخت کند.

6- اندازه و رنگ دکمه خرید:

رنگ، اندازه و دکمه‌های خرید مستطیلی شکل حس اعتماد بیشتری را به کاربران می دهند. برای رنگ دکمه خرید می توانید از رنگ‌های روانشناسی و یا رنگی که به طراحی صفحه مورد نظر شما بیاید را انتخاب کنید.

7- صفحات محصولات:

هر چه نکات گرافیکی را در صفحه محصولات رعایت کنیم حس اعتماد کاربران را بیشتر جلب می کنیم. نکات گرافیکی شامل: رنگ عناوین، رنگ متن‌ها، اندازه فونت ها.

برای اینکه کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید باید به نرخ تبدیل کاربر به مشتری اهمیت دهید.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید