آیا کاربران از خبر نامه شما لغو اشتراک می کنند؟

 بازاریابی خبرنامه ای چیست:

ارسال محتوا و اطلاعات محصول از طریق ایمیل به گروهی از مشتریان را بازاریابی خبرنامه ای می گویند. خبرنامه ها به این منظور عمل می کنند که خوانندگان را با محتوای تبلیغات، آموزش و یا خرید تشویق کنند. در برخی مواقع با رعایت نکردن اصول فرستادن ایمیل به کاربران باعث می شوید آن‌ها از خبرنامه ایمیلی شما لغو اشتراک کنند. در ادامه به نکات اصولی اشاره کرده ایم تا با رعایت کردن آن ها باعثشوید کاربران از خبر نامه ایمیلی شما لغو اشتراک ندهند.

1 – ارسال ایمیل با اجازه شخص:

اولین اصلی که باید رعایت کنید ارسال ایمیل با اجازه شخص کاربر است. منظور این است که اگر کاربر خودش در خبر نامه شما عضو شده، آنگاه برای ایمیل ارسال کنید و نه این که ایمیل وی را از منابع دیگر به دست آورده باشید...

2 – ارسال بیش‌ازحد ایمیل تبلیغاتی:

کاربران به این منظور در خبرنامه ایمیلی شما عضو می شوند که برای آن ها مقالات و یا مطالبی را ارسال کنید که قابل خواندن باشند و اگر به طور مداوم ایمیل‌های تبلیغاتی ارسال کنید به طور حتم خسته شده و از خبرنامه ایمیلی شما انصراف می دهند.

3 - محتوای ایمیل:

محتوای ایمیل ارسالی کاربر باید حول یک محور یا یک موضوع خاص باشد به طور مثال ایمیل ارسالی فقط در حوزه کاری شما باشد تا کاربر گیج نشود و همچنین محتوای ایمیل باید کوتاه، مختصر و مفید باشد.

4 – اختصاص دادن 90 درصد محتوای آموزشی و 10 درصد محتوای تبلیغات:

خبرنامه هایی که کارشان فقط در حوزه‌ی فروش می باشد و تنها تبلیغات فروش را برای کاربران ارسال می کنند این امکان وجود دارد که در مدت زمان کوتاهی تمام کاربران لغو اشتراک کنند به همین علت بهترین کار این است 90 درصد ایمیل‌های ارسالی خود را در قالب محتوای آموزشی همان حیطه کاری خود و 10 درصد را به ایمیل‌های تبلیغاتی اختصاص دهید.

5- گرافیک و خلاقیت در نوشتن ایمیل:

قالب استانداردی را برای ارسال ایمیل های خود استفاده کنید، این ایمیل ها باید دارای لوگو و هدر وب سایت شما باشد. می توانید از دکمه های فراخوان حرفه ای و زیبا برای ترغیب کاربران به خواندن محتوای ایمیل استفاده کنید. در جاهایی که نیاز است، نوشته‌های ایمیل را بولد یا رنگی کنید تا ایمیل ارسالی شما یکنواخت نباشد.

6- ارسال پیشنهاد ویژه:

برای وفادار شدن کاربران نیاز است هر از چند مدتی به آن ها پیشنهاد ویژه‌ای اعم از کد تخفیف، ایبوک ارزشمند و ... بدهید.

7- شخصی سازی در ایمیل های ارسالی:

گاهی ارسال ایمیل به کاربر به صورت شخصی حس مهم بودن را به آن ها انتقال می دهد. سعی کنید شخصی سازی ایمیل را در زمانی که پیشنهاد ویژه ای برای کاربر دارید ارسال کنید. مثلا در ایمیل نام کاربر را ذکر کنید.

8- تغییر نام و ایمیل فرستنده:

کاربران ایمیل های ارسالی شما را از طریق نام یا برندتان  می شناسند بنابراین سعی کنید به هیچ عنوان ایمیل ارسالی را تغییر نام ندهید.

9 – معرفی خبرنامه:

در صفحه ی اشتراک خبرنامه باید نمایی از خبرنامه های ارسالی خود، زمان بندی ارسال خبرنامه و غیره را برای کاربران به تصویر بکشید تا به صورت کلی به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید