چگونه روی ویندوز 10 رمز عبور تصویری بگذاریم

مایکروسافت در ویندوز 10 قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران قرار داده است، یکی از این قابلیت ها رمزگذاری به صورت تصویر می باشد. برای اشخاصی که رمزهای نوشتاری (تایپی) ویندوز خود را فراموش می کنند رمزگذاری به صورت تصویر می تواند بهترین انتخاب باشد. در این نوع رمزگذاری باید به یک نکته توجه داشت که اگر صفحه مانیتور شما لمسی باشد امکان به جا ماندن اثرانگشت وجود دارد بنابراین پس از هر بار استفاده از رمز عبور باید صفحه مانیتور خود را تمیز کنید تا امکان نمایش اثرانگشت شما زیر نور آفتاب از بین برود. 

پسورد تصویری چیست:

پسورد تصویری جایگزینی برای رمز عبور تایپی در ویندوز 10 است. منظور از پسورد تصویری تشخیص چهره توسط وب کم نیست بلکه یک راه جذاب و خلاقانه برای ورود به ویندوز می باشد. نحوه کار کردن با پسورد تصویری بدین صورت است که برای بازنمودن قفل شکل هایی که از قبل روی تصویر ایجاد کرده‌اید را رسم می‌کنید تا رمز عبور ویندوز شما باز شود.

در این مطلب نحوه‌ی آموزش رمزگذاری به صورت تصویری در ویندوز 10 را ارائه خواهیم داد.

چگونه روی ویندوز 10 رمز تصویری بگذاریم:

در مرحله اول عبارت Sign-in options را در قسمت جستجوی گوشه‌ی سمت چپ Taskbar تایپ کنید تا این عبارت در لیست جستجو ظاهر شود. مطابق عکس زیر:

(اگر کادر جستجو در Taskbar شما وجود نداشت از جستجوی موجود در منوی Start استفاده کنید)

نحوه ساخت رمز تصویری ویندوز 10

سپس روی آن کلیک کنید تا وارد پنجره Sign-in options شوید. پس از آن دکمه Add را در زیر قسمت Picture Password انتخاب کنید:

آموزش ساخت رمز عبور ویندوز 10

پس از کلیک روی دکمه Add وارد پنجره جدیدی می شوید که در آنجا باید رمز حساب کاربری (رمز عبور ویندوز) خود را تایپ کنید سپس دکمه Ok را انتخاب کنید:

نحوه ساخت پسورد تصویری ویندوز 10

پس از انتخاب دکمه Ok در سمت چپ پنجره Welcom to picture password گزینه Choose picture را انتخاب کنید تا بتوانید تصویر مورد نظر خود را برای رمز عبور پیدا کنید و پس از آن دکمه Open را انتخاب کنید:

رمز گذاری تصویری روی ویندوز 10

چگونه روی ویندوز 10 پسورد تصویری بگذاریم

پس از انتخاب تصویر آن را در سمت راست پنجره مشاهده خواهید کرد و اگر تمایل به تغییر تصویر مورد نظر داشتید در سمت چپ (قسمت آبی رنگ) پنجره، روی گزینه Choose new picture کلیک کنید و تصویر دیگری را انتخاب نمایید:

آموزش رمزگذاری تصویری در ویندوز10

پس از قرار گرفتن تصویر مورد نظر خود در سمت راست پنجره، برای رسم اشکال در سمت چپ پنجره (قسمت آبی رنگ) گزینه   Use the picture را انتخاب کنید تا وارد مرحله رسم روی تصویر (Set Up your gestures) شوید:

رمز عبور تصویری در ویندوز10

آموزش ساخت رمز عبور تصویری ویندوز 10

پس از آن برای رسم اشکال روی تصویر راست کلیک کنید و Mouse را به حرکت درآورید تا بتوانید اشکالی همچون دایره یا خط را در 3 حرکت رسم کنید. پس از رسم اشکال، گزینه Star over برای شما فعال می شود و با کلیک روی دکمه Start over و تکرار دوباره رمز وارد پنجره جدید (پایانی) می شوید که با زدن دکمه Finish، تصویر به عنوان رمز عبور انتخاب می شود:

آموزش تصویری کردن رمز عبور ویندوز 10نحوه رمز گذاری تصویری ویندوز ده

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید