از موبوگرام چه می دانید؟

 موبوگرام نسخه توسعه یافته تلگرام است، فارسی سازی و حالت شبح یا روح از از قابلیت های جدید موبوگرام است.

در سال ‌های اخیر بازار شبکه‌های اجتماعی حسابی گرم شده است به گونه‌ ای که هر روز شاهد پیام ‌رسان‌هایی با اسامی جدید تری هستیم که پا به این عرصه می‌گذارند. اگرچه هر کدام از پیام ‌رسان‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن‌های    همراه هوشمند قابلیت‌های خاص خود را دارند اما باید دید اپلیکیشن‌های جدیدتر چه امکانات و برتری‌هایی نسبت       به دیگر پیام‌ رسان‌های شبکه‌های مجازی دارند. شاید تنها وجود یک مزیت ویژه بتواند باعث مهاجرت کاربران به اپلیکیشن جدید شود. اتفاقی که در جدال بین واتس اپ و تلگرام رخ داد هم همین بود. درواقع قابلیت ایجاد کانال و ربات برای تلگرام امتیاز خوبی بود و باعث شد به سرعت در میان کاربران به محبوبیت برسد. موبوگرام یکی دیگر از پیام ‌رسان‌هایی است که برخی‌ها ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند.

امروزه می‌توان در کسری از ثانیه، برای فردی در آن سوی کره زمین انواع پیام‌های متنی، صوتی و یا تصویری را فرستاد. ارتباط بر بستر اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌ رسان، بسیار مرسوم شده و تعداد کاربران آن‌ها هر روز درحال افزایش است. بر همین اساس تلگرام، نام آشنایی برای ما ایرانی‌ها شده است. این اپلیکیشن که اولین بار در ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ و برای گوشی‌های آیفون منتشر شد، آرام آرام رقیب‌های خودش مانند واتس‌اپ و وایبر را کنار زد و به یکی از مشهورترین و کاربردی ‌ترین برنامه‌ های پیام‌ رسان مخصوصاً میان ایرانی‌ها تبدیل شد. از آنجاییکه تلگرام یک برنامه متن باز است، برنامه ‌نویسان می‌توانند با استفاده از خلاقیت خود آن را گسترش داده و شخصی ‌سازی کنند. حاصل یکی از این شخصی سازی‌ها "موبوگرام" است.

خصوصیات موبوگرام چیست؟

نرم افزاری تجاری و توسعه یافته تلگرام اصلی می‌باشد که توسط تیم برنامه‌نویسی "هانیستا" ارائه شده است. این پیام ‌رسان دارای امکانات بی‌نظیری بوده و به مبلغ ۵۰۰۰ تومان در مارکت‌های اندرویدی عرضه می‌گردد که پس  از خرید آن می‌توانید از تمامی امکانات آن استفاده کنید.

قابلیت فارسی سازی

از آنجاییکه بیشتر مخاطبین تلگرام ایرانی‌ها هستند، فقدان زبان پارسی در تلگرام کاملا به چشم می‌آمد که موبوگرام با ارائه نسخه پارسی این مشکل را برطرف نمود.

رابط کاربری منظم شده

رابط کاربری این نرم افزار بسیار جالب است. در تلگرام شما همه چت‌های خود اعم از شخصی و یا گروه‌ها و کانال‌های متفاوت را در یک لیست مشاهده می‌کنید که پس از مدتی خسته کننده می‌شود. موبوگرام این مشکل را       حل کرده و با طراحی تب‌های مختلف، قسمت‌های مختلف را از یکدیگر جدا کرده است. وقتی برنامه را اجرا می‌کنید، در بالای آن پنجره‌هایی را مشاهده می‌کنید که هر کدام از آن‌ها، وظیفه دسته ‌بندی گفتگو‌های شما را دارند.

امکان انتخاب پوسته‌های مختلف

اگر انسان تنوع طلبی هستید این نرم افزار مخصوص شماست. در پیام رسان موبوگرام شما این امکان را دارید که از پوسته‌های مختلف استفاده کنید تا محیط اصلی از یکنواخت بودن خارج شود.

رفتن به حالت شبح یا روح

از دیگر امکانات موبوگرام حالت روح است. شما می‌توانید با فعال کردن حالت روح در موبوگرام به حال مخفی دربیایید و مخفیانه در کانال‌ها و گروه‌ها سرک بکشید بطوریکه هیچ کس متوجه آنلاین بودن شما نشود و در قسمت آخرین بازدید شما، آخرین لحظه آنلاین بودن یا ساعت آخرین پیام ارسالی به نمایش در می‌آید. با فعال کردن حالت روح می‌توانید پیام‌های رسیده را بخوانید بطوریکه برای فرستنده تیک دوم پیام که نشان از خوانده شدن پیام می‌دهد،   به نمایش در نمی‌آید. شماره تلفن خود را می توانید با استفاده از این حالت مخفی نگه دارید.

توجه:

 در نظر داشته باشید حتی اگر حالت روح فعال باشد، وقتی پیامی ارسال می‌کنید، آخرین بازدید شما به زمان پیام ارسالی تغییر خواهد کرد.

موبوگرام چیست؟

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید