اصول نوشتن یک محتوای با کیفیت

اصول نوشتن یک محتوای با کیفیت
آیا محتوایی که در صفحه ی اول موتورهای جستجو قرار بگیرد یک محتوای با کیفیت است. برای داشتن یک محتوای با کیفیت در گام اول باید اصول نگارشی را رعایت کنیم. برای تولید یک محتوای عالی می بایست بهترین کلمات را برای رساندن منظور خودتان به مخاطبین انتخاب کنید.
یک نویسنده حرفه ای می داند چه می خواهد بنویسد درک عمیق نویسنده از مطلب باعث لذت بردن فرد از محتوای تولید شده می باشد.
یکی از روش هایی که در فرایند تولید محتوا کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد ترجمه است. بسیاری از تولید کنندگان محتوا یا استراتژیست های محتوا برای فرایند های بازاریابی خود از فرایند ترجمه تخصصی بهره می برند. به این صورت که مثلا اگر آن مجموعه در زمینه تولید فیلم های آموزشی 3DMAX  فعالیت می کند، شروع به یافتن و ترجمه تخصصی انواع مطالب مرتبط با حوزه خودشان که در زبان انگلیسی تهیه شده است می کنند. نکته مهم این است که اکثر کسانی که دست به ترجمه چنین متونی می زنند حوزه های تخصصی را انتخاب کرده اند  و در همان حوزه پیش رفته اند و نه این که از هر حوزه ای چیزی ترجمه کرده باشند. جهت ترجمه تخصصی متون خود می توانید وب سایت های فعال در این حوزه مانند گروه ترجمه آنلاین را انتخاب کنید.
چگونه یک محتوای با کیفیت تولید کنیم:

1-انتخاب کلید واژه یا کلمه کلیدی مناسب:

برای تولید یک محتوای با کیفیت باید کلمه کلیدی یا کلید واژه های مورد نظر را انتخاب کنیم و مبتنی بر آن بنویسیم. کلید واژه نقش هدایت کننده دارد ومسیر اصلی محتوای شما را مشخص خواهد کرد. کلید واژه یا کلمه کلیدی را با دقت انتخاب کنید. کاید واژه انتخابی شما باید مبتنی بر اهداف سایتی باشد که برای آن تولید محتوا انجام می دهید.
آیا می دانسته اید نحوه ی نوشتن کلید واژه نیز در این امر تاثیر زیادی دارد، بهترین نوع نگارش و رایج ترین آن را در نظر بگیرید. نکته دیگر در رابطه با کلید واژه این است آیا از کلید واژه تک کلمه ای استفاده کنیم یا کلمات ترکیبی موثرتر هستند.
می توانید برای ارتقا دادن سطح کیفیت محتوای تان در کتار کلید واژه اصلی از کلمات کلیدی ثانویه استفاده کنید. کلمات کلیدی مرتبط به شما این اجازه را می دهند تا یک محتوای مبتنی بر سئو داشته باشید. این کلمات فرصت مناسبی برای لینک دهی به سایت های دیگر هستند.
 محتوای با کیفیت

2-برای کاربران بنویسید

کسب رتبه در موتورهای جستجو یکی از اهداف اساسی تولید محتوای استاندارد است. اما نکته قابل تعمق در اینجا این است که در درجه ی اول شما باید محتوا را برای کاربران بنویسید. شما تا حد استاندارد مجاز به استفاده کلمات کلیدی هستید. اگر از حد استاندارد تجاوز کردید استفاده از آن نوعی حرکت هجو و بیهوده به شمار می آید. 
چگالی کلمات کلیدی را برای داشتن یک محتوای جذاب رعایت کنید. چگالی کلمات کلیدی بین 1 تا 3 درصد است. فراموش نکنید که اگر بیش از حد از این کلمات استفاده شود توسط گوگل جریمه خواهید شد. 

3-کوتاه و موجز ننویسید

حداقل کاراکتر ها برای یک مقاله 300 کلمه است. فراموش نکنید گوگل مقالات بسیار کوتاه را ایندکس نخواهد کرد. اگر تعداد کلمات شما از این حد نصاب کمتر باشد گوگل آن را به حساب نخواهد آورد. شاید این سلیقه ای باشد اما بیشتر افراد و کارشناسان تولید محتوای استاندارد عقیده دارند که یک محتوای متنی خوب تقریبا 700 کاراکتر دارد.

4-عنوان اصلی مناسب

برای داشتن یک محتوای فوق العاده باید یک عنوان جذاب داشته باشید. داشتن عنوان مناسب از آن جهت مورد توجه است که اولین مکان که توسط گوگل یا موتورهای جستجو ایندکس می شود عنوان است. می توانید برای داشتن یک عنوان مناسب از ترجمه انگلیسی کلمه نیز کمک بگیرید. کلمه کلیدی را در عنوان به صورت تگ به کار ببرید.
نوشتن ترجمه انگلیسی آن گرچه تکرار همان کلمه است اما از نظر موتورهای جستجو مشکلی نخواهد بود.
محتوای با کیفیت

 5-متاتگ توضیحات را رعایت کنید

در حال حاضر متاتگ بسیار مهم است در موتورهای جستجو وگوگل به آن ها توجه زیادی دارد. متاتگ اصول خاص خود را دارد. برای داشتن یک متاتگ جذاب نباید کاراکترهای آن از 165 عدد بیشتر شود. هنگام نوشتن متاتگ دوبار از کلید واژه اصلی در متن آن استفاده کنید. فراموش نکنید کاربر در ابتدا متاتگ را می خواند اگر انتظارات او برآورده شد به سراغ محتوای اصلی خواهد رفت.

6-چگونه یک محتوای ناب و بدون تکرار بنویسیم 

همان طور که مستحضرید موتورهای جستجو به ویژه گوگل از کپی برداری بیزار هستند. در صورت تشخیص کپی برداری از سایت های دیگر سایت شما را به شدت جریمه خواهد کرد. می توانید برای فرار از جریمه گوگل حتما نام سایت منبع را ذکر کنید.
یک پیشنهاد عالی برای داشتن یک محتوای فوق العاده ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی نقش بسیار مهمی در تولید محتوای با کیفیت ایفا می کند.

7-نقش ترجمه در تولید محتوا

از آن جا که ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار است. باید مبتنی بر استاندارد های سئو انجام بپذیر تا یک محتوای با کیفیت داشته باشید در صورتی که خودتان این مهارت را ندارید می توانید از یک سایت ترجمه حرفه ای استفاده کنید. ترجمه به شما اجازه می دهد که یک محتوای با کیفیت و جدید را ارائه دهید. 
استفاده از یک سایت ترجمه معتبر به شما این اجازه را می دهد که از یک متن تخصصی و حرفه ای برخوردار شوید. افرادی که معمولا در این سایت ها فعالیت می کنند با تجربه بالا و آشنایی با اصول ترجمه و سبک نگارش یک متن عالی و یک دست را در هر زمینه ای به شما تحویل خواهند داد. 
ممکن است شما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید اما بحث ترجمه تخصصی یک مقوله ی کاملا حرفه ای است که مستلزن تجربه ی بالا در این زمینه است. 
محتوای با کیفیت

8-رعایت اصول سئو در تولید محتوا

برای داشتن یک محتوای با کیفیت اصول سئو را به دقت رعایت کنید.  سئو یا بهینه سازی مطالب در تولید محتوا نقش ویژه ای را ایفا می کند. رعایت اصول سئو باعث می شود که محتوای شما در صفحه ی اول نتایج جستجو نمایش داده شوید. اولین گام در رعایت اصول سئو این است که بر اساس نیاز مخاطبان بنویسید.
نوشتن تیتر های جذاب را فراموش نکنید، برای پست های خود ساختار مناسبی در نظر بگیرید همچنین شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. استفاده از تصاویر یبا یکی از اصول بسیار مهم در رعایت سئو و بهینه سازی است. گرچه بک لینک ها دیگر اهمیت گذشته را ندارند. 
اما در دنیایی سئو لینک سازی از درجه اهمین بالایی برخوردار است. فراموش نکنید که سئو و تولید محتوای موفق دو واژه ای است که هرگز از هم جدا نخواهند شد.

 9-رعایت اصول دستور زبان و نگارش

ممکن است این امر در ابتدا مهم به نظر نرسد اما برای داشتن یک محتوای با کیفیت مستلزم نگارش صحیح و رعایت دستورات زبانی است. شاید در نگاه اول این مطلب چندان مهم به نظر نرسد اما رعایت نکردن کوچکترین اصول نگارشی یا حتی یک غلط املایی شاید بسیار ناچیز تاثیر بسیار بدی بر مخاطبان دارد و این حس را القا می کند که مطالب این سایت بدون توجه و نظارت نوشته شده است. اگر به دنبال ارتقاء سایت خود هستید و قصد دارید محتوایی مبتنی بر اصول سئو را تولید کنید حتما اصول نگارشی و دستوری زبان را رعایت کنید.

10-لینک دهی

یکی از نکات بسیار مهم در رعایت سئو سایت لینک دهی است. در همین ابتدا توجه داشته باشید که صفحاتی را به یکدیگر لینک دهید که کاملا با همدیگر مرتبط باشند. همچنین هیچ کدام از آن ها قبلا توسط گوگل جریمه نشده باشد. اگر صفحه ای را که قبلا توسط گوگل جریمه شده به صفحه ی مورد نظرتان لینک دهید آن صفحه نیز مشمول جریمه توسط گوگل خواهد شد پس به خاطر داشته باشید هرگز این اشتباه را انجام ندهید. 
لینک ها به دو صورت داخلی و خارجی اعمال می شوند. لینک های خارجی معمولا برای مشخص کردن منبع اصلی در وبسایت هستند. بهتر است این لینک ها نوفالو شوند. این عمل باعث می شود که در صورت جریمه شدن سایت اصلی یا از دسترس خارج شدن آن مشکلی را برای شما به وجود نیاورد. 

11- از برچسب ها استفاده کنیم

گرچه امروزه برچسب ها آن جایگاه گذشته را در سئو ایفا نمی کنند و اثر لازم را ندارند. اما برای اجرای تکنیک های دسته بندی بسیار مناسب هستند. بهتر است برای مطالب خود چند برچسب اصلی قرار دهید و مطالب خود را مبتنی بر این برچسب ها قرار دهید. 
این سوال پیش خواهد آمد برچسب ها دیگر اثر گذشته را ندارند پس دلیل استفاده از آن ها چیست؟
در وهله ی اول فراموش نکنید که برچسب ها عامل مهمی در دسته بندی محسوب می شوند. مهم تر اینکه این برچسب ها دارای صفحاتی هستند که در گوگل ایندکس می شوند. البته لازم به ذکر است بدانید اعمال برچسب ها باید بر اساس نکات مهمی که در گوگل وجود دارد باشد.

12-استفاده از کلید واژه ها و عبارات در تگ های Alt وتایتل عکس ها

همه ی افرادی که تجربه کار کردن با گوگل را دارند می دانند که این موتور جستجوی قدرتمند چند حالت مختلف را برای کاربران خود ایجاد کرده است. یکی از حالت های پرطرفدار جستجوی عکس است. بر این مسئله نیز واقف هستید که جستجوی عکس یا تصاویر در گوگل به وسیله تگ Alt صورت می گیرد. پس به کار بردن کلمات کلیدی علاوه بر اهمیت بالای آن یک عمل هوشمندانه نیز محسوب می شود. در صورتی که رتبه سایت بالا باشد و کلید واژه اصلی در آن به کار رفته باشد شانس نمایش دادن عکس ها بیشتر خواهد شد. 
حتی اگر عکس کاملا بارگذاری نشود. Alt آن توسط کاربر مشاهده خواهد شد. فراموش نکنید که زمان قرار گرفتن موس بر روی عکس ها تگ تایتل نیز نمایش داده می شود. در هر صورت این دو تگ از نکات مهم در نوشتن محتوای با کیفیت بر اساس اصول سئو به شمار می روند.

 

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید