ویژگی های برنامه نویسی به زبان php

 

محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای پیاده سازی سایت های اینترنتی که امکانات و قابلیت های فراوانی را به برنامه نویس برای طراحی سایت می دهد  PHPمی باشد. این زبان دارای اسکریپت ها و کتابخانه آماده فراوانی      می باشد که طراح و برنامه نویس وب سایت با استفاده از آنها می تواند کار طراحی وب سایت را سریعتر انجام دهد. با اینکه این اسکریپت ها به صورت رایگان ارائه می گردند نباید توسط افراد مبتدی برای پیاده سازی وب سایت مورد استفاده قرار بگیرند زیرا با نصب و پیکربندی نادرست ممکن است لطمه های جبران ناپذیری به وب سایت وارد آید.

 PHP به دلیل ماهیت کد باز بودن آن محبوبیت بیشتری برای پیاده سازی سایت ها دارد و امروزه درصد بسیار بالایی از سایت ها توسط زبان برنامه نویسی PHP راه اندازی می گردد. کد باز بودن به آن معناست که جامعه کاربری بزرگی به صورت رایگان برای توسعه PHP تلاش می نمایند و هر یک از اعضای این جامعه کاربری از امکانات  موجود برای پیاده سازی وب سایت خود استفاده می کنند. طراحی سایت PHP امروزه بسیار مرسوم است زیرا سرعت پیاده سازی وب سایت توسط آن بالاتر بوده و هزینه تمام شده طراحی سایت با PHP پایین تراز سایر روش ها می باشد.

PHP هم در بستر سیستم عامل لینوکس و هم ویندوز قابل اجراست. وبهترین کارکرد را بر روی سرور لینوکس با Apache دارد. یکی از دلایل محبوبیت PHP این است که سرورهای لینوکس از امنیت و پایداری بالایی برخوردارند.

با توجه به آمار امروزه در حدود 81 درصد سایت های موجود با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده اند که وجود امکانات بسیار رایگان نوشته شده یکی دیگر از دلایل محبوبیت و استفاده بسیار از آن است.

PHP دارای اسکریپت های آماده و رایگان بسیاری است و برنامه نویسان PHP می توانند از بسترهای موجود برای طراحی سایت خود استفاده نمایند ازجمله می توان سیستم های مدیریت محتوا، فروشگاه سازها، اسکریپت های انجمن ساز را نام برد. دو زبان برنامه نویسیPHP  و ASP.NET بیشترین طرفدار را دارند که از بین این دو PHP به مانند بازار جهانی پر طرفدارتر می باشد و وب سایت های بیشتری بر پایه آن طراحی می گردند.

مهم این نیست که از چه روشی برای پیاده سازی وب سایت استفاده گردد مهم امکانات و کیفیت وب سایت طراحی شده می باشد. پس برای سفارش وب سایت بر روی امکانات مورد نظر خود تمرکز نمایید.

سیستم های مدیریت محتوای محبوب PHP

  وردپرس

محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا مطرح، قدمت بسیار و دارای امکانات فراوانی برای ساخت سایت می باشد. این اسکریپت دارای هسته مرکزی قدرتمندی می باشد که به طراحان و برنامه نویسان وب سایت قابلیت طراحی هر نوع سایتی را می دهد. پلاگین هایی وجود دارند در صورتی که امکانات لازم  درهسته اصلی وردپرس وجود نداشته باشد از طریق نصب و پیکربندی پلاگین مورد نظر می توان قابلیت مورد نظر را به وب سایت اضافه نمود. همچنین در صورتی که قابلیت مورد نظر در امکانات پیش فرض وردپرس وجود نداشت برنامه نویس می تواند از طریق برنامه نویسی PHP امکان مورد نظر را به سایت اضافه نماید.

جوملا

از سیستم های مدیریت محتوا و محبوب که جامعه کاربری بسیار بزرگی را شامل می شود و امکانات اولیه بسیاری را در هسته خود جای داده است. این سیستم مدیریت محتوا نیز مانند وردپرس دارای قابلیت های جانبی فراوانی تحت عنوان اکستنشن می باشد که در صورت نیاز می توانید به هسته اصلی خود اضافه نمایید. امکان برنامه نویسی و توسعه در این سیستم مدیریت محتوا همچون وردپرس وجود دارد و این کار توسط یک برنامه نویس PHP می تواند انجام شود و با توجه به این امکانات وب سایت را توسعه دهد.

دروپال

همچون دو سیستم مدیریت محتوای دیگر بسیار قدرتمند و امکانات فراوانی را به صورت رایگان برای راه اندازی وب سایت در اختیار طراح و برنامه نویس قرار می دهد.

فروشگاه سازهای PHP 

سیستم های مدیریت محتوای فروشگاهی بسیاری به زبان PHP نوشته شده اند و هر یک دارای امکاناتی هستند و     به طور کلی برای طراحی سایت های فروشگاهی مناسب می باشند.

مجنتو

یکی از قویترین و مطرح ترین سیستم های مدیریت محتوای فروشگاهی یا فروشگاه ساز که دارای قابلیت های فراوانی می باشد.  برای راه اندازی انواع مختلف فروشگاه های اینترنتی می توان از مجنتو استفاده کرد و در صورتی که امکانی در قابلیت های پیش فرض آن وجود نداشته باشد می توان با استفاده از ماژول های موجود و یا از طریق برنامه نویسی قابلیت مورد نظر را به آن اضافه نمود.

پرستا شاپ

اسکریپت فروشگاهی پرستا شاپ به مانند مجنتو امکانات فراوانی در هسته خود دارد و برای راه اندازی انواع مختلف سایت های اینترنتی مناسب است. پرستا شاپ نیز مانند مجنتو قابلیت توسعه دارد. 

اپن کارت

اپن کارت نیز یکی از فروشگاه سازهای معتبر با قدمت فراوان می باشد که مانند دو فروشگاه ساز دیگر دارای قابلیت های فراوانی می باشد.

 

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید