ویژگی های طراحی سایت باasp.net

استاتیک و دینامیک دوروش طراحی سایت می باشد. طراحی استاتیک نوعی  از طراحی وب است که در آن وب سایت تنها با استفاده از HTML و CSS پیاده سازی می گردد و وب سایت به دیتابیسی برای خواندن مطالب متصل نیست. وب سایت استاتیک کنترل پنلی برای مدیریت مطالب وب سایت ندارد و طراح وب سایت می تواند تغییرات لازم را در وب سایت انجام دهد که هم اکنون دوره طراحی وب سایت استاتیک سر آمده است. حال آنکه وب سایت دینامیک از طریق زبان های برنامه نویسی سمت سرور با دیتابیس در ارتباط می باشد و اطلاعات لازم را در دیتابیس ذخیره و از دیتابیس جمع آوری می نماید. وب سایت دینامیک همچنین دارای کنترل پنلی می باشد که می توان از طریق آن کنترل پنل مطالب و محتوای وب سایت را مدیریت نمود.

 طراحی سایت با asp.net

ASP.net مخفف عبارت Active Server Pages بوده و بر خلاف باور اکثر علاقه مندان به دنیای برنامه نویسی،  زبان برنامه نویسی محسوب نمی شود بلکه تکنولوژی مایکروسافت برای ایجاد نرم افزارهای تحت وب است. بهترین نرم افزار برای اجرا و کار با ASP.net نرم افزار Visual Studio است که جزو یکی از بی نقص ترین و بهترین نرم افزارهای منتشر شده از طرف مایکروسافت می باشد.

برای تولید یک سایت واقعا حرفه ای به وسیله Asp.net  باید با موارد زیر حتما آشنا بود:

   تسلط به یکی از زبان های C# یا  VB

   تسلط به یکی از پایگاههای داده و زبان  SQLترجیحا خود (SQL Server)

   تسلط کامل و کافی به XML و مشتقات آن

   تسلط به  HTML، JavaScript، CSS

   آشنایی با مفاهیم  Security in .NET

   آگاهی از مفاهیم و اطلاعات پایه ی سمت سرور و کلاینت

بهترین نوع برنامه نویسی یک سایت استفاده از حالت چند لایه ای می باشد. که باعث استحکام بخشیدن به ساختار سایت و تسهیل عملیات خطایابی و اشکال زدایی شده و امنیت را هم به سایت شما ارائه می کند.

مهمترین و پیچیده ترین قسمت هر نوع برنامه نویسی عمل و عکس العمل های مربوط به پایگاه داده می باشد. طراحی، کد نویسی و سازماندهی امور مربوط به دیتابیس یا پایگاه داده بیشترین وقت یک برنامه نویس را می گیرد.

یکی از ویژگی های برنامه نویسی با زبان مثلا C# برای ASP.net شیوایی این زبان هست. با وجود اینکه زبان های برنامه نویسی متفاوت دیگری نیز برای تولید صفحات وب وجود دارند، ASP.net یک زبان میانه رو هست و علاوه بر قیمت خوب پروژه هایش می تواند برای برنامه نویس بسیار لذت بخش باشد.

برخی از ویژگی های استفاده از ASP.net عبارتند از:

 امنیت در وب نیز یکی از دغدغه های مهم در دنیای مجازی است. در همین راستا. net  تدابیر امنیتی بسیار جالبی برای جلوگیری از نفوذ هکرها به کار برده است و از قدرت امنیتی بسیار بالایی برخوردار می باشد.  ASP.net این قابلیت را دارد که کدهای نوشته شده سمت سرور را به یک فایل dll تبدیل کند و آنها را encode     کند بدین ترتیب حتی اگر کسی به سرور شما نیز دسترسی داشت نتواند سورس های شما را ببیند.

هنگامی که یک صفحه   ASP.netبرای اولین بارتوسط یک مراجعه کننده به سایت فراخوانی می شود، آن صفحه ابتدا کامپایل شده و بر روی سرور نگهداشته می شود و در فراخوانی های بعدی از آن استفاده می شود. و این بدین معنی است که صفحات ASP.net خیلی سریع اجرا می شوند.

کلاس‌های آماده بسیاری در اختیار برنامه نویس قرار داده شده است که موجب سهولت کار و سریعتر انجام یافتن کار برنامه نویسی می شود.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید