نکات روانشناسی که در طراحی سایت باید رعایت شود

 شما باید بدانید کسانی که با سایت شما سر و کار دارند بیشتر از چه مشاغلی هستند.

کاربران از سایت شما خرید می کنند و از خدماتش استفاده می کنند سپس آن را به دیگران نیز معرفی می کنند.

 ایجاد اعتماد در طراحی سایت

شما یک وب سایت دارید و خدماتی ارائه می دهید یا یک فروشگاه آنلاین دارید اولین نکته در روانشناسی این است که کاربر باید به  وب سایت شما اعتماد کند(یعنی پس از ورود به سایت چنین حسی در او ایجاد شود) و فرم ها و اطلاعات خود را به سایت شما بدهد ولی چگونه می توان این اعتماد را ایجاد کرد؟ اول اینکه شما باید جای ثابتی داشته باشید یعنی در قسمت تماس با ما نشان و آدرسی وجود داشته باشد که حقیقی باشد نه اینکه فقط یک مکان و آدرس غیر واقعی. پس اولین نکته را در جلب اعتماد کاربران به یاد داشته باشید.

آشنایی با الگوها 

اگر شما منوهای سایت خود را در جایی بگذارید که کاربران آن را مشاهده نکنند و کاربر دنبال آن بگردد کاربر سایت شما را ترک خواهد کرد. درست است که پنهان کردن منوها و ظاهر شدن آن توسط یک دکمه قشنگ است ولی شما دارید سایت را برای همه کاربران طراحی می کنید پس به این نکته باید دقت کنید. مثلا در طراحی یک سایت پزشکی از الگوهایی استفاده کنید که در حیطه پزشکی کاربرد دارد.

لوگو شما در طراحی سایت

اگر یک لوگو دارید و در لوگو شما از رنگ های نارنجی و آبی استفاده شده است باید رنگ لوگو خودتان را با طراحی سایت مطابقت بدهید. یعنی اگر لوگو شما قرمز و زرد هست در داخل سایت خود از رنگ آبی و سبز استفاده نکنید.

 

عوامل روان شناسی

اگر در داخل سایت خود یک سیستم گفتگو آنلاین یا سیستم تیکت بگذارید و به آن پاسخگو باشید مشتریان وب سایت خیلی راحت به شما اعتماد می کنند یا یک طرح گرافیکی که نشان دهد شما همیشه در کنار مشتری خواهید بود.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید